Drukowanie bez przewodów

Dzięki laserowym drukarkom Samsung, w pełni kompatybilnym z technologią NFC i najnowocześniejszymi technologiami mobilnymi, drukowanie stało się tak proste, jak nigdy dotąd. Wystarczy, że do drukarki zbliżymy smartfon obsługujący technologię NFC (np. telefony Samsung z serii GALAXY) a wyświetlany na ekranie smartfona dokument zostanie w mgnieniu oka wydrukowany.

Innym sposobem na drukowanie bez plątaniny kabli i konieczności uruchamiania komputera jest mobilna aplikacja Samsung Mobile Print. Aplikacja wykorzystująca wbudowany w drukarkach moduł Wi-Fi dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym Android jak i iOS. Pozwala ona  na bezprzewodowy druk dokumentów, zdjęć czy maili. Wydruk dokumentów pakietu MS Office, plików PDF czy zdjęć z prywatnej galerii lub popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook lub Twitter, nie będzie stanowił żadnego problemu.

Dzięki obsługiwanej przez drukarki Samsung technologii Google Cloud Print, każdy dokument i zdjęcie zostaną błyskawicznie wydrukowane, niezależnie od odległości dzielącej nas od drukarki. Zdjęcia z wakacji będą już w rodzinnym albumie przed naszym powrotem, a lista koniecznych do zrobienia zakupów zawiśnie na lodówce przed powrotem z pracy. Co istotne, każda z wymienionych funkcji jest dostępna w całej gamie urządzeń Samsung z linii GALAXY. Bezprzewodowo drukować możemy za pośrednictwem GALAXY Tab, GALAXY S II, S III i S4, a także Note i Note II.

Technologię NFC obsługuje: kolorowa drukarka laserowa Xpress C410W oraz urządzenie wielofunkcyjne Xpress C460W lub C460FW. Modele monochromatyczne obsługujące NFC to: drukarka Xpress M2022W lub urządzenie wielofunkcyjne Xpress M2070W lub M2070FW.

Wydruk z urządzeń mobilnych będzie coraz bardziej popularny. Jak wynika z badań opublikowanych niedawno przez pracownię badania rynku IDC, użytkownicy urządzeń mobilnych – np. smartfonów i tabletów – drukują więcej niż osoby niekorzystające z takich rozwiązań. Autorzy raportu prognozują, że ponad połowa użytkowników urządzeń mobilnych będzie przed rokiem 2015 korzystać w biurach z systemów mobilnego drukowania.

Zobacz załączoną infografikę, aby poznać bliżej świat bezprzewodowego druku Samsung.

nfc-printer-infographics-pl

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.
Publikacja była czytana: 900  razy.