Nowe drukarki Samsunga

Na trwających właśnie targach IFA 2013 firma Samsung Electronics Co., Ltd. po raz pierwszy zaprezentowała swoje nowe, innowacyjne drukarki koncepcyjne, spełniające trzy konkretne potrzeby użytkowników: mobilność, prostotę obsługi i atrakcyjny design. Dzięki nowym drukarkom firmy Samsung interakcja użytkowników z technologią może przybierać różne formy, a nowe zastosowania i atrakcyjny wygląd stanowią znaczącą wartość dodaną.

Bardzo wyraźnie widoczne jest odejście od klasycznej koncepcji drukarki, czyli prostej bryły wykonanej z tworzywa. Nowe drukarki zdumiewają niekonwencjonalną formą, mnogością barw i użyciem nowych materiałów. Wszystko to sprawia, że nowe urządzenia cieszą oko świeżym wyglądem.

Dotychczas tak naprawdę nikt nie zaprzątał sobie zbytnio głowy projektowaniem drukarek. Mamy jednak przeczucie, że design będzie coraz istotniejszym wyróżnikiem, ponieważ drukarki stają się częścią codziennego życia naszych klientów – uważa Seungwook Jeong, szef zespołu projektantów. Samsung chce nieustannie kreować nastawione na użytkownika scenariusze w każdym środowisku, w którym użytkownik funkcjonuje na co dzień. Naszym celem jest niejako wymyślenie drukowania od nowa, poprzez zastosowanie druku mobilnego.

 

Nowe drukarki

 

Drukarka „Indie” to doskonałe połączenie druku i rozrywki. Model ten, o wyglądzie inspirowanym radioodbiornikami z lat 60., wyposażony jest w stację dokującą, która – po podłączeniu smartfona – pełni funkcję głośnika. To wielofunkcyjne urządzenie posiada także umieszczone z przodu głośniki zapewniające najwyższą jakość dźwięku. Stacja dokująca umożliwia też ładowanie baterii smartfona.

samsung_drukarka-indie

W minimalistycznym designie modelu “Wave” wyraźnie widać nawiązania do wschodniej porcelany. Jego niepowtarzalna forma nie tylko przyciąga uwagę estetyką, ale także daje efekt synergii dzięki dodatkowej obsłudze smartfona. Po umieszczeniu telefonu w stacji dokującej drukarki użytkownik może wydrukować zapisane w jego pamięci materiały. Dodatkową atrakcją jest to, że wydrukowane kartki płynnie przesuwają się wzdłuż krzywizn obudowy, po czym łagodnie zatrzymują się na wierzchu drukarki.

samsung_drukarka-wave

„Smarty” – jedyna w tym zestawie drukarka analogowa – pozwala użytkownikowi w każdej chwili sprawdzić bieżącą ilość tonera. Nowatorski design eksponuje zbiorniki z tonerem, dzięki czemu użytkownik może kontrolować jego zużycie, podnosząc znaczenie materiałów eksploatacyjnych.

samsung_drukarka-smarty

“One & One” to monochromatyczna drukarka laserowa wyposażona w dwa kartridże, dzięki którym użytkownik może drukować w dwóch kolorach dzięki uzupełnieniu standardowej czerni jednym dodatkowym kolorem CMY (błękitnym, purpurowym lub żółtym). Nie jest to zatem zwykła drukarka monochromatyczna, a drukarka hybrydowa, umożliwiająca samodzielny dobór dodatkowego koloru.

samsung_drukarka-one-one

 

Drukarki koncepcyjne

 

„Origami” – ekologiczną drukarkę, której obudowa wykonana jest z tektury pochodzącej z recyklingu.

1)     Ekologiczna obudowa wykonana z tektury falistej

2)     Wykończenie papierem nadającym się do ponownego przetworzenia

3)     Papier może być wykorzystany ponownie do druku lub jako nowa obudowa

samsung_drukarka-origami-01

 

„Mate” – drukarkę, której wygląd zależy od użytkownika

1)     Drukarka pokryta ze wszystkich stron modułowymi panelami o takich samych wymiarach

2)     Użytkownik może bez trudu samodzielnie dostosować wzory i kolory do swoich preferencji

 samsung_drukarka-mate-01

„Clip” – drukarkę zbudowaną bez użycia śrub.

1)      Drukarka wykonana bez użycia śrub

2)     Polipropylenowa obudowa dostępna jest w wielu kolorach, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo tworzyć swoje własne wzory

samsung_drukarka-clip-01 

 

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.
Publikacja była czytana: 729  razy.