Nowy dysk SSD Samsung 845DC EVO dla centrów danych

Nowy model dysku to zaawansowane rozwiązanie o wysokiej niezawodności i trwałości, przeznaczone do zastosowań w środowiskach charakteryzujących się intensywnym odczytem zapisanych informacji, takich jak centra danych.

ssd845dc-005-l-perspective-blackModel Samsung 845DC EVO charakteryzuje się stabilnymi parametrami pracy, krótkimi czasami opóźnienia i wysoką trwałością, co jest szczególnie istotne przy intensywnym wykorzystaniu w centrach danych, m.in. przy strumieniowym przesyłaniu obrazu wideo i innych danych oraz obsłudze serwerów aplikacji i serwerów sieciowych. Dyski Samsung 845DC EVO, bazujące na zaawansowanej 3-bitowej pamięci NAND flash w klasie wykonania 10 nm, wyposażono w oprogramowanie układowe i kontroler dotychczas wykorzystywane w produkcji modeli Samsung PM853T, które zostały przetestowane pod kątem zgodności przez czołowych producentów systemów serwerowych. Dysk SSD 845DC EVO jest idealnym rozwiązaniem do integracji systemowej, a także dla centrów danych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Model PM853T sprawdzi się z kolei jako niestandardowe rozwiązanie dla producentów serwerów OEM oraz dużych centrów danych.

Dysk Samsung 845DC EVO, dostępny w wariantach o pojemności 240 GB, 480 GB oraz 960 GB, to urządzenie o wysokiej niezawodności i trwałości. Jego prędkość odczytu sekwencyjnego wynosi nawet 530 MBb/s, zaś prędkość odczytu losowego – 87 000 IOPS. Gwarancja na urządzenie obejmuje zapis do 600 TBW (Total Bytes Written – całkowita liczba zapisanych bajtów).

Zużycie prądu w trybie aktywności dysku 845DC EVO kształtuje się w granicach 4 W, co wynosi zaledwie 25% wartości typowej dla zwykłych dysków twardych wykorzystywanych w centrach danych.

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 685  razy.