Samsung ATIV Book 9 Lite

Nowy Samsung ATIV Book 9 Lite w wersji z ekranem dotykowym jest idealnym połączeniem wygody i mobilności tabletu z wydajnością komputerów z serii ATIV.

Samsung ATIV Book 9 Lite 2Niewielkie wymiary, mała waga i eleganckie wzornictwo powodują, że można go nie tylko bez problemu zmieścić w każdej średniego rozmiaru torebce, ale także traktować jako modną ozdobę – nieodłącznego towarzysza wszystkich stylowych kobiet i mężczyzn. Subtelne wymiary ATIV-a spowodują, iż nawet nie poczujemy, że mamy go ze sobą – komputer ten jest mniejszy i lżejszy niż niejedna książka, ma bowiem jedynie 17,4 mm grubości, a waży tylko 1,58 kg.

 

Dotykowy ekran powoduje też, że komputer ATIV Book 9 Lite doskonale nadaje się do zapewniania zabawy najmłodszym, uwielbiającym gry sterowane za pomocą ruchu. Dysponując znacznie lepszymi parametrami oraz porównywalnym rozmiarem, z powodzeniem może on zastąpić większy tablet w roli przenośnego centrum rozrywki, służącego również do oglądania filmów czy słuchania muzyki w podróży.

 

Naturalnym uzupełnieniem mobilnego ATIV Book 9 Lite są autorskie aplikacje Samsung, w tym m.in. SideSync (kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows 7 i Windows 8). Po pierwszym użyciu nie sposób się od niej odzwyczaić. Aplikacja umożliwia niezwykle łatwe i intuicyjne połączenie i synchronizację danych między smartfonem z systemem Android (4.0 lub wyższym) a komputerem. Preinstalowana na notebookach ATIV może działać w dwóch trybach:  Keyboard/Mouse Sharing i Phone Screen Sharing. W pierwszej opcji smartfon odgrywa rolę „drugiego monitora”, który możemy obsługiwać za pomocą myszki i klawiatury podłączonych do komputera, w drugiej mamy dostęp do wszystkich funkcji telefonu na ekranie monitora. Wersję na telefon można pobrać za darmo w sklepie Samsung Apps. Teraz, po powrocie do domu i podłączeniu smartfona do notebooka, możemy na przykład odpowiadać na wiadomości tekstowe za pomocą klawiatury ATIV Book 9 Lite.

 

Funkcja Samsung HomeSync Lite pozwala z kolei na wykorzystanie komputera ATIV jako centralnej „chmury” plików multimedialnych, które następnie można zdalnie odczytywać na innych urządzeniach mobilnych z systemami Android i Windows, w dowolnym czasie i dowolnym miejscu. Jeśli z jednego komputera korzysta kilku członków rodziny, możliwe jest zarejestrowanie w usłudze HomeSync Lite do 5 osobnych kont i przypisanie do nich aż po 6 urządzeń. Poszczególni użytkownicy mogą z łatwością zarządzać plikami, udostępniać je innym lub tworzyć prywatne foldery.

 Samsung ATIV Book 9 Lite 1

Specyfikacja techniczna:

 

Kategoria

 

Szczegóły

Model

ATIV Book 9 Lite

NP915S3G-K01PL

Ekran

Rozmiar

13,3”

Rozdzielczość

HD LED (1366 x 768)

Ekran

Dotykowy

Zasilanie

Czas pracy na baterii

Bateria 2-ogniwowa (30 Wh)

Wymiary

Wymiary

324 x 224 x 17,4 mm

 

Waga

1,58 kg

Kolor

marmurowy biały

Wydajność

System operacyjny

Windows 8 (64-bit)

Procesor

Samsung Quad-Core (do 1,4 GHz)

Karta graficzna

AMD Radeon™ HD 8250

Pamięć systemowa

4 GB DDR3L przy 1066 MHz

Dysk twardy

SSD 128 GB

Multimedia

Efekty dźwiękowe

SoundAlive

Głośniki

stereo (1,5W x 2)

Mikrofon

wewnętrzny mikrofon cyfrowy

Wbudowana kamera

HD 720p

Inne

Porty wejścia-wyjścia

1 mini VGA (adapter), 1 micro HDMI, 1 USB 3.0, 1 USB 2.0, (Sleep-and-Charge), Multimedialny czytnik kart 3 w 1 (SD, SDHC, SDXC), 1 złącze combo (wyjście słuchawek/wejście mikrofonu), 1 mini Ethernet (typ adaptera), 1 gniazdo zasilania,

Urządzenia zewnętrzne

Klawiatura typu wyspowego, Clickpad, panel dotykowy, Ethernet Adapter

Sieć

802,11 bg/n 1×1, Bluetooth v4.0, Gigabit Ethernet [10/100/1000]

Blokada

Wąskie gniazdo bezpieczeństwa

Oprogramowanie

Oprogramowanie

Samsung SideSync, Samsung HomeSync Lite, S Player+, S PhotoStudio, Evernote, Microsoft Office (wersja testowa), Settings, Support Center, SW Update, Recovery, Norton Internet Security (60-dniowa wersja testowa)

 

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 848  razy.