Tonery – na co zwrócić uwagę przy zakupie zamienników

Drukarka – urządzenie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie pracy czy nauki. Korzystamy z niej bardzo często, nic wiec dziwnego, że decydując się na jej kupno musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że często będzie ona uzupełniana o papier i tusze.

 

Dziś omówimy sobie tę drugą sprawę, która często stanowi kwestię sporną podczas wybierania, bo choć cena samej drukarki może być kusząca, całkowity koszt jej utrzymania może nas czasem odrobinę zaskoczyć.

 

Koszty eksploatacji drukarek

Wszystkie wielkie koncerny, które produkują drukarki, posiadają swoją strategię sprzedaży tego typu urządzeń. Każda jedna z nich, mimo stosunkowo niskiej ceny samego sprzętu, oferuje bardzo drogie tusze i tonery, które przecież każdy z nas będzie w końcu wymieniał. Zanim więc zdecydujesz się na jakikolwiek zakup, przemyśl, czy cena oryginalnych tonerów nie będzie wyższa lub bliska cenie nowej drukarki…

 

Zamienniki tuszów i tonerów, a oryginalne kartridże

Nic dziwnego więc, że jakiś czas temu, konkurencja postanowiła stworzyć alternatywę dla horrendalnych cen proponowanych przez producentów – zamienniki tuszów do drukarek. Co ciekawe, one również wyróżniają się swoimi markami, które z dnia na dzień zyskują na popularności. Nie trudno zgadnąć, że te zamienniki są znacznie tańsze, a samego tuszu w zamiennikach bywa nawet więcej niż w oryginalnych kartridżach.

zamienniki tonery tusze

Niestety wytwórcy drukarek walczą z procederem używania zamienników, strasząc utratą gwarancji. Możesz więc znaleźć alternatywę i na przykład kupić kartridż producenta po regeneracji, albo zestaw do samodzielnego napełniania pojemników na tusz.

 

Markowe zamienniki, a najtańsze produkty w sklepach internetowych

Jak wszędzie, również od taniego produktu znajdzie się ten tańszy. Niestety, wiążą się one również z jakością i niemożnością zweryfikowania wydajności takiego zamiennika. Nie będziemy mieć więc pewności, czy nasza drukarka w ogóle będzie „widziała” taki tusz.

Kupując więc drukarkę, przede wszystkim zwracaj uwagę na jej parametry, lecz nie zapominaj również o oszacowaniu kosztów, jakie będą wiązały się z późniejszą eksploatacją sprzętu i drukowaniem. Nie chcesz przecież, by okazało się później, że coś pójdzie nie po Twojej myśli i będziesz zły na sklep, producenta lub co gorsza na osobę, która Ci doradzała. Przemyśl swój zakup i zdecyduj się na którąś z wyżej opisanych opcji.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź na stronie Asarto.pl

Witryna Asarto
 

 
 

Katagoria: porady komputerowe
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 6689  razy.