Czytniki e-book są niezastąpione w podróży, kiedy każdy dodatkowy kilogram bagażu jest na wagę złota.

Dzisiejszym standardem są czytniki o wielkości ekranu 6 cali, które pozwalają na komfortowe czytanie na przykład powieści. Natomiast kwestia RAM nie ma aż tak dużego znaczenia, ze względu na to, że czytniki e-book nie służą przecież do oglądania filmów. Niektóre modele czytników e-book posiadają dotykowy ekran. Decydując się na model wyposażony w tę opcję, należy mieć na uwadze, że ekrany e-papierowe nie mają takiego czasu reakcji jak LCD.


5

Amazon Kindle Paperwhite (bez reklam)

Cena  499,00 
Czytnik Amazon Kindle Paperwhite mierzy zaledwie 169 na 117 milimetrów oraz waży tylko 213 gram.
Czytnik posiada specjalny ekran o przekątnej 6 cali zapewniający niezwykły komfort czytania. Nie chodzi tutaj jednak o rozmiar, a o technologię, w której został wykonany. Jest to specjalny rodzaj wyświetlacza, zwany popularnie białym e-papierem, który doskonale imituje tradycyjny biały papier.
Czytnik posiada 2GB wbudowanej pamięci, dzięki której może pomieścić aż 1000 książek!

4

Onyx Boox Classic C65S czarny

Cena  258,90 
6-calowy ekran E Ink® Pearl HD w technologii e-papieru daje wysoką jakość wyświetlanego tekstu, szybki czas odświeżania stron oraz nie psuje wzroku przy wielogodzinnym czytaniu. Bez problemów można czytać treści w pełnym słońcu
Długa praca na baterii. Do 8 tygodni działania na jednym ładowaniu sprawia, że to idealny kompan w podróży
Otwiera wiele formatów e-książek m.in. PDF, EPUB i MOBI
Classic daje możliwość tworzenia kopii swojej biblioteki na dysku internetowym Midiapolis Drive. Wysyłaj i pobieraj e-booki bezpośrednio na urządzenie przez sieć Wi-Fi nawet w kilka sekund za darmo!
Midiapolis News Reader pozwala czytać wiadomości i artykuły ze swoich ulubionych serwisów i blogów wygodnie na e-czytniku. Również za darmo!
Duża ilość pamięci wewnętrznej - nawet 2500 e-książek zawsze przy Tobie
2500 polskich oraz zagranicznych bestsellerów i lektur za darmo
Polskie menu, wsparcie oraz 2-letnia gwarancja - w tym 12 miesięcy w systemie door-to-door

3

Amazon Kindle Voyage (bez reklam)

Cena  949,00 
Ekran dotykowy o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli został wykonany w technice atramentu elektronicznego E Ink Pearl. Obraz widoczny na takim ekranie wygląda tak samo, niezależnie od kąta obserwacji i oświetlenia. Dodatkowym atutem jest niskie zużycie energii, która jest pobierana jedynie podczas zmiany obrazu. Ponadto ekran umożliwia swobodne i precyzyjne nawigowanie po danym dokumencie czy książce.

2

Amazon Kindle 7 Touch (sponsorowany)

Cena  289,00 
Na ekranie nie pojawiają się odblaski, nawet w jasnym świetle słonecznym, zatem w trakcie czytania nasz wzrok się nie męczy. Wyświetlacz dostosowuje się do otoczenia, co zapewnia użytkownikom nowego Kindle Touch łatwość odczytu w półmroku, jak i przy intensywnym promieniowaniu słonecznym.
20% szybszy procesor zwiększający szybkość przeglądania stron.
Wyjątkowo lekki – zmieści się w kieszeni, co sprawia, że model ten jest łatwy i wygodny w użytkowaniu.
Wytrzymała bateria – wytrzymuje kilka tygodni.
Ogromny wybór książek.

1

Amazon Kindle Paperwhite 2 (bez reklam)

Cena  499,00 
Czytnik potrafi pomieścić nawet 1000 książek, co pozwala umieścić w nim swój księgozbiór. Ponieważ waży tylko 206g nawet nie poczujesz że znajduje się w plecaku, torbie czy teczce.
Specjalny wyświetlacz (elektroniczny papier) zapewnia komfort czytania taki jak oferuję klasyczny papier, można go używać w słońcu, w cieniu a nawet dzięki podświetleniu w ciemności.


Zestawienie opracowano w oparciu o informacje porównywarki cen ceneo.pl
i ukazuje preferencje zakupowe internautów. 
 

Katagoria: Rankingi czytnikow e-book, TOP5
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2268  razy.