Karty muzyczne umożliwiają przetwarzanie oraz odtwarzanie dźwięku a także jego rejestrację. Wybierając najlepszy model spośród kart muzycznych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, dzięki którym odtwarzany dźwięk będzie naprawdę zadowalającej jakości.

Karty muzyczne posiadają parametr frequency response, który opisuje zakres częstotliwości sygnałów, jakie są w zasięgu danych kart muzycznej. Przyzwoite karty muzyczne powinny mieć frequency response na poziomie przynajmniej 20 Hz – 20 kHz.

Wybierając karty muzyczne warto zwrócić uwagę na stosunek sygnału do szumu (signal to noise ratio), który jest odpowiedzialny za określanie sygnału użytecznego w stosunku do mocy szumów na konkretnym paśmie częstotliwościowym. Jego wartość wyrażana jest w decybelach i generalnie im wyższy jest ten współczynnik, tym lepiej, jeśli chodzi o jakość i odbiór dźwięków.

Karty muzyczne podzielić można na kilka kategorii. Jedną z nich jest podział ze względu na interfejs. Karty muzyczne można również wybierać uwzględniając system dźwięku. Karty muzyczne ma w swojej ofercie wielu producentów, na przykład Asus, Creative czy Audiotrak.


5

Audiotrak Prodigy 7.1e X-Fi

Cena  399,00 
PRODIGY 7.1e X-Fi Audio powstał w oparciu o własną technologię Audiotrak aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku w rozwiązaniach wielokanałowych. Dzięki zastosowaniu chipu X-Fi firmy Creative wspierającego dźwięk 3D oraz technologię EAX karta została zoptymalizowana do zastosowań multimedialnych i gier. Przetwarzaniem dźwięku z postaci cyfrowej do analogowej zajmuje się dedykowany chip DAC firmy AKM – AKM4358 co zapewnia najwyższą jakość dźwięku. Dzięki technologii typu PCI-Express, karta działa bardziej stabilne i posiada większą przepustowość niż zwykłe karty typu PCI.

4

Creative Labs Sound Blaster Z

Cena  278,00 
Sound Blaster Z należy do grupy najlepszej jakości kart dźwiękowych Sound Blaster serii Z przeznaczonych dla portu PCI Express i stanowi idealne rozwiązanie do gier i rozrywki za pośrednictwem komputera. Posiada najlepsze cechy karty Sound Blaster Zx w zakresie sprzętu i oprogramowania oraz w jej skład wchodzi podwójny zewnętrzny mikrofon z układem formowania wiązki.

3

ASUS Xonar DX/XD 7.1 Sound

Cena  329,00 
Asus Xonar DX/XD wspomagana kompletną gamą technologii Dolby Home Theater. Obsługuje najnowsze rozszerzenia DS3D GX 2.0 w systemach Windows Vista oraz XP. Asus Xonar DX/XD posiada technologie przetwarzania ludzkiego głosu VocalFX, sprawia że podczas gier lub rozmów online można modyfikować swój głos. 35 razy bardziej czysty dźwięk (116dB SNR) w porównaniu do rozwiązań zintegrowanych (85dB SNR).

2

ASUS Xonar Phoebus Solo Karta PCI Express

Cena  495,20 
Karta dźwiękowa dla graczy 7.1 PCI Express ze zoptymalizowanymi profilami dźwięku.
Zdobądź przewagę nad rywalami za sprawą ulepszonego pozycjonowania dźwięku; zanurz się w dźwiękach gry dzięki współczynnikowi SNR na poziomie 118 dB i wzmacniaczowi słuchawkowemu o impedancji 600 omów. Zespół Xonar stale tworzy najwyższej jakości sprzęt dla graczy, który łączy w sobie wyjątkowy styl i design.

1

ASUS Sound ASUS XONAR DGX PCI-Express 5.1

Cena  143,45 
Karta dźwiękowa Asus Xonar DGX 5.1 to ulepszona wersja PCI Express znanej karty Xonar DG 5.1. DGX jest połączeniem Dolby Headphone 5.1 HD z dźwiękiem przestrzennym oraz wbudowanym wzmacniaczem Asus GX 2,5 Gaming Audio Engine.
Nowy Xonar oferuje około 128 efektów dźwiękowych, które odtwarzane są w technologii 3D. Ponadto wbudowany, wcześniej wspomniany wzmacniacz Asus 2,5 GX jest w pełni kompatybilny z najnowszą wersją EAX.Karta wykorzystuje złącze PCI Express. Nie jest zatem zgodna z tradycyjnymi gniazdami PCI.Specyfikacja techniczna:Model: Xonar DGX 5.1Układ dźwiękowy: C-Media CMI8786Podłączenie: PCI-ExpressKanały: max. 6 (5.1, 4.1, 4.0, 2.1, 2.0)Wejścia:- 1x panel przedni - głośnikowy- 1x 3,5 mm (micro jack).


Zestawienie opracowano w oparciu o informacje porównywarki cen ceneo.pl
i ukazuje preferencje zakupowe internautów. 
 

Katagoria: Rankingi części, TOP5
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 3423  razy.