Zasilacz awaryjny UPS może okazać się bohaterem w naszym domu, kiedy zawita do nas niespodziewana przerwa w zasilaniu lub długotrwała awaria sieci. Kiedy większość sprzętów w naszym domu zasilana jest energią elektryczną, a niespodziewana usterka może poważnie zaburzyć funkcjonowanie naszego gospodarstwa domowego, warto się zabezpieczyć i „uzbroić” się w odpowiedni zasilacz awaryjny.

Jak wybrać idealny sprzęt i nie zwariować? Przed zakupem należy ocenić swoje potrzeby i oczekiwania, a także przede wszystkim odpowiedź na pytanie, do jakich sprzętów zasilacz ma być podpięty. Bez tej niezbędnej oceny nawet najlepszy UPS, może nie spełnić naszych oczekiwań i nie działać w pełni swojego potencjału. Przygotujmy więc listę sprzętów, które będą na wspomaganiu w razie awarii, co pomoże nam w określeniu jaką moc wybrać. A to znów warunkować będzie, czy zasilacz podtrzyma działanie wszystkich wybranych urządzeń. Wybierzmy taki, którego moc czynna będzie o ok. 20% większa niż ta niezbędna naszym sprzętom. Określmy też, przed czym chcemy się zabezpieczyć. W przypadku częstych zaników napięcia o charakterze krótkotrwałym UPS okaże się idealnym rozwiązaniem. Niestety przy długotrwałych przerwach w dostarczaniu energii elektrycznej niezbędnym może okazać się agregat.


5

EVER ECO PRO 700 CDS

Cena  515,47 
Seria zasilaczy UPS EVER ECO Pro CDS RACK przeznaczona jest do ochrony komputerów PC, stacji roboczych, terminali komputerowych i internetowych oraz urządzeń telekomunikacyjnych. Seria ECO Pro RACK została wyposażona w system Clear Digital Sinus, który generuje czysty sinus napięcia na wyjściu bateryjnym.
Produkty serii ECO Pro RACK posiadają możliwość uruchomienia do pracy bateryjnej bez podłączonej sieci oraz wyposażone są w gniazdo zabezpieczające modem lub inne urządzenia telekomunikacyjne przed przepięciami w linii telefonicznej.

4

APC 700 BACK ES

Cena  415,00 
Masa netto: 6,8 kg
Kolor: węgiel drzewny
Typ obudowy: DESKTOP
Porty komunikacji: USB
Moc pozorna: 700 VA
Moc rzeczywista: 405 Wat
Liczba, typ gniazd wyj. z podtrzymaniem zasilania: 4 x PL (10A)
Liczba, typ gniazd wyj. z ochroną antyprzepięciową: 4 x PL (10A)
Typ gniazda wejściowego: kabel z wtykiem PL (10A)
Czas podtrzymania dla obciążenia 100%: 3,9 min
Czas podtrzymania przy obciążeniu 50%: 15,1 min

3

ActiveJet ACTIVEPOWER 626

Cena  215,22 
Wolnostojący zasilacz UPS wyposażony w dwa gniazda wyjściowe.

2

APC Smart-UPS 750VA

Cena  1099,00 
APC Smart-UPS to najpopularniejszego tego typu urządzenia na świecie przeznaczone dla serwerów, pamięci masowych i sieci. Chronią newralgiczne dane i sprzęt, dostarczając czystego i niezawodnego zasilania klasy sieciowej. Obok legendarnej juz niezawodności i łatwości zarządzania, zasilacze Smart-UPS charakteryzują się niezwykle wysoką sprawnością przy niskim, średnim i wysokim obciążeniu.

1

APC Power-Saving Back-UPS 230V

Cena  399,00 
Zasilacz awaryjny o mocy wyjściowej 700VA/405W wyposażony w 8 gniazd oraz zabezpieczenie przepięciowe.
Back-UPS ES to najbardziej ekonomiczny zasilacz do ochrony systemów komputerowych w domu i domowym biurze. Zapewnia rezerwowe zasilanie akumulatorowe, umożliwiając pracę w czasie krótkich i średnich przerw w zasilaniu. Chroni także sprzęt przed przepięciami i skokami napięcia przenoszonymi przez sieć elektryczną i linie telefoniczne. (W wybranych modelach uwzględniono także ochronę przed przepięciami w kablach koncentrycznych.)
Sprawdzone w praktyce, wielokrotnie nagradzane oprogramowanie automatycznie wyłącza system komputerowy w wypadku przedłużającej się przerwy w zasilaniu. Takie funkcje i elementy dodatkowe, jak alarmy dźwiękowe, kontrolka LED, akumulator z możliwością wymiany przez użytkownika, bezpieczniki automatyczne i szeroko rozstawione gniazda (z myślą o podłączaniu zasilaczy zintegrowanych z wtyczką) czynią z modelu Back-UPS ES idealne rozwiązanie gwarantujące ciągłość pracy i bezpieczeństwo jej wyników.


Zestawienie opracowano w oparciu o informacje porównywarki cen ceneo.pl
i ukazuje preferencje zakupowe internautów. 
 

Katagoria: Rankingi akcesoriów, TOP5
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 3195  razy.